Jaki garnitur na jaką okazję?

Blog Vizarro

Nie ma sztywnego podziału, jeśli chodzi o klasyfikację garniturów męskich. Granice są zawsze płynne, a fasony garniturów (w szczególności ich elementy) często na siebie nachodziły. Można jednak wyróżnić trzy podstawowe typy: codzienny, wizytowy i sportowy.

Wariant pierwszy codzienny jest zapinany na dwa lub trzy guziki, klapy ma otwarte (nacięte), a kieszenie ma proste z patkami, czasem z małą kieszonką biletówką. Dominują tutaj gładkie tkaniny, ale zdarzają się również prążki. Marynarka występuje tutaj z podwójnym rozcięciem. Najbardziej optymalne kolory to szarość, granat czasem również brąz. Czarny jest niewskazanym kolorem do pracy.

Strój wizytowy powinien występować w kolorze szarym, czarnym lub granatowym. Najczęściej noszony jest wieczorem. Taki garnitur ma klapy zamknięte, kieszenie proste i wcięte, nieposiadające patek, jedno lub dwa rozcięcia w marynarce.

Ubrania wieczorowe nosimy najczęściej z białymi koszulami. Wariant wizytowy również najwłaściwszym rodzajem stroju na ślub. Sportowa odsłona to marynarka posiadająca najczęściej nakładane lub skośne kieszenie z patkami oraz klapy otwarte (nacięte), jedno lub dwa rozcięcia z tyłu. Tkaniny tutaj wykorzystywane są gładkie w jasnych odcieniach. Jeśli występują ciemne to posiadają najczęściej jakiś wzór np. kratkę. Czasem w spodniach występuje mankiet.

W przypadku doboru koszul i krawatów mamy pełną dowolność. Ten rodzaj garnituru charakteryzuje brak barier.

Skontaktuj się z nami!

Sklep w Toruniu

ul. Wielkie Garbary 21

lub Napisz

salony@vizarro.pl

Akceptacja przetwarzania danych osobowych

6 + 13 =